Produkte > NEXPERIA > BZX84-B11-QR
BZX84-B11-QR
BZX84-B11-QR Nexperia
bzx84-q_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 11V 2% 250mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-B11-QR Nexperia
Description: DIODE ZENER 11V 250MW TO236AB, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84-B11-QR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-B11-QR Hersteller : NXP BZX84-Q_SER.pdf 11V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-B11-QR BZX84-B11-QR Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 11V 250MW TO236AB
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V