Technische Details BZX84-B13,215 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX84-B13,215 - Zener-Diode, 13 V, 250 mW, TO-236AB, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-236AB, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 250mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 13V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84-B13,215 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 13V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 26615 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX84-B13,215 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Description: NEXPERIA BZX84-B13 - ZENER DIODETolerance: ±2% Packaging: Bulk Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Grade: Automotive Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V Qualification: AEC-Q101 |
BZX84-B13,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 13V 250MW TO236ABPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Zener Diodes BZX84-B13/SOT23/TO-236AB |
BZX84-B13,215 | Hersteller : NXP |
13V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) (TO236AB) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ZENER 13V 250MW TO236ABPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |