BZX84-B15,215 NXP
Produktcode: 92723
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller: NXP
Gehäuse: до-236
Ustab.,V: 15 V
Istab.direkt,A: 5mA
Pmax: 0,25 W
Монтаж: SMD
Температурний коефіцієнт: 11.4mV/K
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84-B15,215 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 15V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 147000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 600000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX84-B15,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 15V 250MW TO236ABPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.25W; 15V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA Case: SOT23 Mounting: SMD Power dissipation: 0.25W Max. forward voltage: 0.9V Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Zener voltage: 15V Type of diode: Zener Max. load current: 0.2A Semiconductor structure: single diode |
auf Bestellung 444 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Zener Diodes BZX84-B15/SOT23/TO-236AB |
Description: DIODE ZENER 15V 250MW TO236ABTolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V |
Description: NEXPERIA - BZX84-B15,215 - Zener-Diode, 15 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 250mW Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: BZX84 productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 15V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: NEXPERIA - BZX84-B15,215 - Zener-Diode, 15 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 250mW Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: BZX84 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 15V SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
| BZX84-B15,215 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 80 Stücke: |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BZX84-B15,215 | Hersteller : NXP |
15V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |