Technische Details BZX84-B3V9,215 Nexperia
Description: DIODE ZENER 3.9V 250MW TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.9 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Part Status: Active, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 1 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84-B3V9,215 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 3.9V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 15000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 60000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX84-B3V9,215 | Hersteller : NXP |
200mA; 250mW; 3,9V; SOT23 (TO-236AB); AEC-Q101; packing: tape/reel; SMD BZX84-B3V9,215 NXP DZ 3V9.84B.215 2 smd NXPAnzahl je Verpackung: 500 Stücke |
auf Bestellung 2230 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
Zener Diodes BZX84-B3V9/SOT23/TO-236AB |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.25W; 3.9V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.25W Zener voltage: 3.9V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Case: SOT23 Semiconductor structure: single diode Max. load current: 0.2A Max. forward voltage: 0.9V |
auf Bestellung 6 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 739 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
3.9V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BZX84-B3V9,215 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
BZX84-B3V9,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 3.9V 250MW TO236ABPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.9 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 1 V |