Technische Details BZX84-B8V2,215 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX84-B8V2,215 - Zener-Diode, 8.2 V, 250 mW, TO-236AB (SOT-23), 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-236AB (SOT-23), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 250mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 8.2V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84-B8V2,215 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 8.2V 2% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R |
auf Bestellung 24000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 31890 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX84-B8V2,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 8.2V 250MW TO236ABPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V |
Description: DIODE ZENER 8.2V 250MW TO236ABPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V |
Zener Diodes BZX84-B8V2/SOT23/TO-236AB |
| BZX84-B8V2,215 | Hersteller : NXP |
8.2V 2%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |