Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BZX84-C11T/R
BZX84-C11T/R NXP Semiconductors
Hersteller: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 11V 5% 250mW 3-Pin TO-236AB T/R
auf Bestellung 488999 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15152
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C11T/R NXP Semiconductors
Description: DIODE ZENER 11V 350MW SOT23, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23, Part Status: Active, Power - Max: 350 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C11T/R Hersteller : NXP Semiconductors Diode Zener Single 11V 5% 250mW 3-Pin TO-236AB T/R
auf Bestellung 33000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15152
BZX84C11 TR BZX84C11 TR Hersteller : Central Semiconductor Corp BZX84C3V3-33.PDF Description: DIODE ZENER 11V 350MW SOT23
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Part Status: Active
Power - Max: 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V