Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BZX84-C20,235
BZX84-C20,235
BZX84-C20,235 NXP Semiconductors
bzx84_ser.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 20V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 65000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C20,235 NXP Semiconductors
Description: DIODE ZENER 20V 250MW TO236AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V, Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C20,235 BZX84-C20,235 Hersteller : NXP Semiconductors bzx84_ser.pdf Diode Zener Single 20V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 70000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
auf Bestellung 840 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
BZX84-C20,235 BZX84-C20,235 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 20V 250MW TO236AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Power - Max: 250 mW