Produkte > NEXPERIA > BZX84-C33-QR
BZX84-C33-QR
BZX84-C33-QR Nexperia
bzx84-q_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 33V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 42000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C33-QR Nexperia
Description: DIODE ZENER 33V 250MW TO236AB, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Grade: Automotive, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 23.1 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C33-QR BZX84-C33-QR Hersteller : Nexperia bzx84-q_ser.pdf Diode Zener Single 33V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 42000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42000
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-C33-QR BZX84-C33-QR Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 33V 250MW TO236AB
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 23.1 V
Qualification: AEC-Q101
BZX84-C33-QR Hersteller : NEXPERIA BZX84-Q_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.25W; 33V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 33V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOT23
Max. load current: 0.2A