Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BZX84-C3V3,235
BZX84-C3V3,235
BZX84-C3V3,235 NXP Semiconductors
bzx84_ser.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 3.3V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 17517 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C3V3,235 NXP Semiconductors
Description: DIODE ZENER 3.3V 250MW TO236AB, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V.
Weitere Produktangebote BZX84-C3V3,235
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: BZX84 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
auf Bestellung 140000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
BZX84-C3V3,235 Hersteller : NXP BZX84_SERIES_3.pdf 3.3V 5%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-C3V3,235 BZX84-C3V3,235 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 3.3V 250MW TO236AB
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 95 Ohms
Power - Max: 250 mW
BZX84-C3V3,235 BZX84-C3V3,235 Hersteller : NEXPERIA BZX84_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.25W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 3.3V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOT23
Max. load current: 0.2A