BZX84C10-G3-08
BZX84C10-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84-g_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 7 V
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C10-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C10-G3-08 BZX84C10-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84-g_series.pdf Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
auf Bestellung 16102 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
BZX84C10-G3-08 BZX84C10-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84-g_series.pdf Zener Diodes 10 Volt 0.35W 5%
Mindestbestellmenge: 6
BZX84C10-G3-08 Hersteller : VISHAY bzx84-g_series.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 300mW; 10V; SMD; SOT23; 200nA
Case: SOT23
Type of diode: Zener
Mounting: SMD
Leakage current: 0.2µA
Power dissipation: 0.3W
Tolerance: ±5%
Zener voltage: 10V
Mindestbestellmenge: 3000
BZX84C10-G3-08 BZX84C10-G3-08 Hersteller : Vishay bzx84gseries.pdf Diode Zener Single 10V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R