Produkte > VISHAY > BZX84C12-G3-08
BZX84C12-G3-08
BZX84C12-G3-08 Vishay
bzx84gseries.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 12V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C12-G3-08 Vishay
Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C12-G3-08 BZX84C12-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84-g_series.pdf Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Mindestbestellmenge: 39
BZX84C12-G3-08 BZX84C12-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84-g_series.pdf Zener Diodes 12 Volt 0.35W 5%
Mindestbestellmenge: 6
BZX84C12-G3-08 BZX84C12-G3-08 Hersteller : Vishay bzx84gseries.pdf Diode Zener Single 12V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C12-G3-08 Hersteller : VISHAY bzx84-g_series.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 12V; SMD; 7 inch reel; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Semiconductor structure: single diode
Mounting: SMD
Case: SOT23
Power dissipation: 0.3W
Tolerance: ±5%
Zener voltage: 12V
Quantity in set/package: 3000pcs.
Kind of package: 7 inch reel