Produkte > VISHAY > BZX84C13-E3-08
BZX84C13-E3-08
BZX84C13-E3-08 VISHAY
BZX84_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 13V; SMD; 7 inch reel; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 13V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel
Case: SOT23
Semiconductor structure: single diode
Quantity in set/package: 3000pcs.
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 556
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C13-E3-08 VISHAY
Description: VISHAY - BZX84C13-E3-08 - DIODE, ZENER, 13V, 0.3W, SOT-23-3, tariffCode: 85411000, productTraceability: No, Zener-Spannung, nom.: 13V, rohsCompliant: YES, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), euEccn: NLR, isCanonical: Y, Bauform - Diode: SOT-23, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, directShipCharge: 25, Betriebstemperatur, max.: 150°C, usEccn: EAR99, Diodenmontage: Surface Mount, Produktpalette: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C13-E3-08 BZX84C13-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V
auf Bestellung 2939 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
BZX84C13-E3-08 BZX84C13-E3-08 Hersteller : VISHAY VISH-S-A0006718881-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - BZX84C13-E3-08 - DIODE, ZENER, 13V, 0.3W, SOT-23-3
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
Zener-Spannung, nom.: 13V
rohsCompliant: YES
Verlustleistung: 300mW
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Bauform - Diode: SOT-23
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
Betriebstemperatur, max.: 150°C
usEccn: EAR99
Diodenmontage: Surface Mount
Produktpalette: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
BZX84C13-E3-08 BZX84C13-E3-08 Hersteller : Vishay bzx84series.pdf Diode Zener Single 13V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C13-E3-08 BZX84C13-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 13 Volt 0.35W 5%