Produkte > VISHAY > BZX84C15-HE3_A-08
BZX84C15-HE3_A-08
BZX84C15-HE3_A-08 Vishay
bzx84series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 15V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R Automotive AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C15-HE3_A-08 Vishay
Description: DIODE ZENER 15V 300MW SOT23, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V, Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Grade: Automotive, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84C15-HE3_A-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C15-HE3_A-08 BZX84C15-HE3_A-08 Hersteller : Vishay bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 15V 300MW SOT23
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Qualification: AEC-Q101
BZX84C15-HE3-A-08 BZX84C15-HE3-A-08 Hersteller : Vishay Zener Diodes ZENER SOT-23 .5W 15V