Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > BZX84C16-AU_R1_000A1
BZX84C16-AU_R1_000A1
BZX84C16-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
BZX84C2V4_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ZENER 16V 410MW SOT23
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11.2 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C16-AU_R1_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE ZENER 16V 410MW SOT23, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 410 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 11.2 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84C16-AU_R1_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C16-AU_R1_000A1 BZX84C16-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. BZX84C2V4_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER 16V 410MW SOT23
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 410 mW
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C16-AU_R1_000A1 BZX84C16-AU_R1_000A1 Hersteller : Panjit ABFFD6BE84962FC299E27E286E3F44B68A39472BEBA38AC62D69D5188E1C3C4E.pdf Zener Diodes 410mW,ZENER,SOT-23,16V
Description: Diode: Zener; 410mW; 16V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.41W
Zener voltage: 16V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%