Produkte > NEXPERIA > BZX84-C18,215
BZX84-C18,215
BZX84-C18,215 Nexperia
bzx84_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 18V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 126000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-C18,215 Nexperia
Description: DIODE ZENER 18V 250MW TO236AB, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 12.6 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-C18,215 BZX84-C18,215 Hersteller : Nexperia bzx84_ser.pdf Diode Zener Single 18V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
auf Bestellung 168000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14706
BZX84-C18,215 Hersteller : NXP BZX84_SER.pdf 200mA; 250mW; 18V; SOT23 (TO-236AB); AEC-Q101; packing: tape/reel; SMD BZX84-C18,215 NXP DZ18V0.84C.215 5 smd NXP
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
verfügbar 5712 Stücke:
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: BZX84 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZX84-C18,215 BZX84-C18,215 Hersteller : NXP BZX84_SERIES_3.pdf 18V 5%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-C18,215 BZX84-C18,215 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84_SER.pdf Description: DIODE ZENER 18V 250MW TO236AB
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 12.6 V
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 45 Ohms
Power - Max: 250 mW
BZX84-C18,215 BZX84-C18,215 Hersteller : NEXPERIA BZX84_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.25W; 18V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 18V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOT23
Max. load current: 0.2A
Semiconductor structure: single diode
BZX84-C18.215 Hersteller : NEXPERIA BZX84_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.25W
Zener voltage: 18V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT23
Max. forward voltage: 0.9V
Max. load current: 0.2A