Produkte > VISHAY > BZX84C20-HE3-18
BZX84C20-HE3-18
BZX84C20-HE3-18 Vishay
bzx84c6v8.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 20V 5% 500mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C20-HE3-18 Vishay
Description: DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V, Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84C20-HE3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C20-HE3-18 BZX84C20-HE3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C20-HE3-18 BZX84C20-HE3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 20 Volt 0.35W 5% AUTO