BZX84C2V4-HE3-08
BZX84C2V4-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Grade: Automotive
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1780 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 56
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C2V4-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Grade: Automotive, Part Status: Last Time Buy, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C2V4-HE3-08 BZX84C2V4-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 2.4 Volt 0.35W 5% AUTO
auf Bestellung 13565 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
BZX84C2V4-HE3-08 BZX84C2V4-HE3-08 Hersteller : Vishay bzx84v.pdf Zener Diode Single 2.4V 5% 100Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C2V4-HE3-08 BZX84C2V4-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Grade: Automotive
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW