Technische Details BZX84-C3V6,215 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX84-C3V6,215 - Zener-Diode, 3.6 V, 250 mW, SOT-23, 3 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-23, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 250mW, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BZX84C, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 3.6V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84-C3V6,215 | Hersteller : NXP |
3.6V 5%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX84-C3V6,215 | Hersteller : Nexperia |
Zener Diodes ZENER SOT-23 .25W 3.6V |
auf Bestellung 4857 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BZX84-C3V6,215 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 3.6V 250MW TO236ABTolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V |
auf Bestellung 938 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| BZX84C3V6,215 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 454 Stücke: |
Description: DIODE ZENER 3.6V 250MW TO236ABTolerance: ±5% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: TO-236AB Part Status: Active Power - Max: 250 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.25W; 3.6V; SMD; reel,tape; SOT23; Ifmax: 200mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.25W Zener voltage: 3.6V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOT23 Max. load current: 0.2A Semiconductor structure: single diode |