BZX84C43-HE3-18
BZX84C43-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 43V 300MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 43 V
Impedance (Max) (Zzt): 150 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 30.1 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C43-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 43V 300MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 43 V, Impedance (Max) (Zzt): 150 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Grade: Automotive, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 30.1 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84C43-HE3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C43-HE3-18 BZX84C43-HE3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 43 Volt 0.35W 5% AUTO