BZX84C56-E3-08
BZX84C56-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 56V 300MW SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±7%
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V
auf Bestellung 1851 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C56-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 56V 300MW SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±7%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C56-E3-08 BZX84C56-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 56 Volt 0.35W 5%
auf Bestellung 24305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
BZX84C56-E3-08 BZX84C56-E3-08 Hersteller : Vishay bzx84series.pdf Diode Zener Single 56V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C56-E3-08 BZX84C56-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 56V 300MW SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±7%
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW