Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > BZX84C5V1 TR TIN/LEAD
BZX84C5V1 TR TIN/LEAD
BZX84C5V1 TR TIN/LEAD Central Semiconductor
bzx84c3v333.pdf
Hersteller: Central Semiconductor
Diode Zener Single 5.1V 6% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C5V1 TR TIN/LEAD Central Semiconductor
Description: 5.1V 350MW SMD DIODE-ZENER SINGL, Tolerance: ±5.88%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23, Power - Max: 350 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V.
Weitere Produktangebote BZX84C5V1 TR TIN/LEAD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C5V1 TR TIN/LEAD BZX84C5V1 TR TIN/LEAD Hersteller : Central Semiconductor Corp BZX84C3V3-33.PDF Description: 5.1V 350MW SMD DIODE-ZENER SINGL
Tolerance: ±5.88%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23
Power - Max: 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C5V1 TR TIN/LEAD BZX84C5V1 TR TIN/LEAD Hersteller : Central Semiconductor BZX84C3V3-33.PDF Zener Diodes 350mW 5.1Vz 60Ohm 2.0uA 2.0Vr