BZX84C8V2-HE3-18
BZX84C8V2-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Grade: Automotive
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9890 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C8V2-HE3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Grade: Automotive, Part Status: Last Time Buy, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84C8V2-HE3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C8V2-HE3-18 BZX84C8V2-HE3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C8V2-HE3-18 BZX84C8V2-HE3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 8.2 Volt 0.35W 5% AUTO