BZX84C9V1-E3-08
BZX84C9V1-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx84_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V
auf Bestellung 18000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84C9V1-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84C9V1-E3-08 BZX84C9V1-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx84_series.pdf Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
auf Bestellung 21699 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
BZX84C9V1-E3-08 BZX84C9V1-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx84_series.pdf Zener Diodes 9.1 Volt 0.35W 5%
Mindestbestellmenge: 5
BZX84C9V1-E3-08 BZX84C9V1-E3-08 Hersteller : Vishay bzx84series.pdf Diode Zener Single 9.1V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84C9V1-E3-08 BZX84C9V1-E3-08 Hersteller : VISHAY bzx84_series.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 9.1V; SMD; 7 inch reel; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 9.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel