Technische Details BZX84J-B15,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX84J-B15,115 - Zener-Diode, 15 V, 550 mW, SOD-323F, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323F, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 550mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX84J, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 15V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX84J-B15,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 15V 2% 550mW 2-Pin SOD-323F T/R |
auf Bestellung 5844 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 36000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Diode Zener Single 15V 2% 550mW 2-Pin SOD-323F T/R Automotive AEC-Q101 |
Zener Diodes ZENER SOD-323 .55W 15V |
Description: NEXPERIA - BZX84J-B15,115 - Zener-Diode, 15 V, 550 mW, SOD-323F, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323F rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 550mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZX84J productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 15V SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
| BZX84J-B15,115 | Hersteller : NXP |
15V 2%, 0.55W, SC-90=SOD-323F (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
Produkt ist nicht verfügbar |
BZX84J-B15,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 15V 550MW SOD323FTolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-90, SOD-323F Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: SOD-323F Grade: Automotive Part Status: Active Power - Max: 550 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V Qualification: AEC-Q101 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ZENER 15V 550MW SOD323FPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: SC-90, SOD-323F Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 15 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: SOD-323F Part Status: Active Power - Max: 550 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 10.5 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.55W; 15V; SMD; reel,tape; SOD323F; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.55W Zener voltage: 15V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD323F Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |