Produkte > NEXPERIA > BZX84J-C6V2,115
BZX84J-C6V2,115
BZX84J-C6V2,115 Nexperia
BZX84J_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes The factory is currently not accepting orders for this product.
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84J-C6V2,115 Nexperia
Description: DIODE ZENER 6.2V 550MW SOD323F, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323F, Power - Max: 550 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84J-C6V2,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84J-C6V2,115 Hersteller : NXP BZX84J-C6V2.pdf 6.2V 5%, 0.55W, SC-90=SOD-323F (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84J-C6V2,115 BZX84J-C6V2,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX84J_SER.pdf Description: DIODE ZENER 6.2V 550MW SOD323F
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323F
Power - Max: 550 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Power - Max: 550 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
BZX84J-C6V2,115 BZX84J-C6V2,115 Hersteller : NEXPERIA BZX84J_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.55W; 6.2V; SMD; reel,tape; SOD323F; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.55W
Zener voltage: 6.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD323F
Max. load current: 0.25A