BZX85B36-TR
BZX85B36-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx85.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 36V 1.3W DO41
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 27 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85B36-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 36V 1.3W DO41, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 27 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX85B36-TR BZX85B36-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx85.pdf Description: DIODE ZENER 36V 1.3W DO41
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W