BZX85B56-TR
BZX85B56-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
BZX85_Series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 56V 1.3W DO204AL
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 120 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 43 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 20000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85B56-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 56V 1.3W DO204AL, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 120 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 43 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 37007 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
BZX85B56-TR BZX85B56-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85_Series.pdf Description: DIODE ZENER 56V 1.3W DO204AL
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Through Hole
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 46
BZX85B56-TR BZX85B56-TR Hersteller : Vishay bzx85.pdf Diode Zener Single 56V 2% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R