BZX85B91-TR
BZX85B91-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
BZX85_Series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 91V 1.3W DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 91 V
Impedance (Max) (Zzt): 250 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Grade: Automotive
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 68 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85B91-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 91V 1.3W DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 91 V, Impedance (Max) (Zzt): 250 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Grade: Automotive, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 68 V, Qualification: AEC-Q101.