Produkte > VISHAY > BZX85C47-TR
BZX85C47-TR
BZX85C47-TR Vishay
bzx85.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 47V 6% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85C47-TR Vishay
Description: DIODE ZENER 47V 1.3W DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Grade: Automotive, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 36 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX85C47-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX85C47-TR BZX85C47-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85_Series.pdf Description: DIODE ZENER 47V 1.3W DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Grade: Automotive
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 36 V