BZX85C82-TR
BZX85C82-TR Vishay Semiconductors
VISH_S_A0007853511_1-2570068.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Zener Diodes 82 Volt 1.3 Watt 5%
auf Bestellung 13877 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85C82-TR Vishay Semiconductors
Description: DIODE ZENER 82V 1.3W DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 82 V, Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Part Status: Obsolete, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 62 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX85C82-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX85C82-TR BZX85C82-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85_Series.pdf Description: DIODE ZENER 82V 1.3W DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 82 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Part Status: Obsolete
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 62 V