Produkte > VISHAY > BZX85C8V2-TR
BZX85C8V2-TR
BZX85C8V2-TR Vishay
bzx85.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 8.2V 6% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX85C8V2-TR Vishay
Description: DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 5 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.2 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX85C8V2-TR BZX85C8V2-TR Hersteller : Vishay bzx85.pdf Diode Zener Single 8.2V 6% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15000
Mindestbestellmenge: 669
BZX85C8V2-TR BZX85C8V2-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX85_Series.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 5 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 5 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 16
Mindestbestellmenge: 3
BZX85C8V2-TR Hersteller : VISHAY BZX85_Series.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 1.3W; 8.2V; DO41; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 1.3W
Zener voltage: 8.2V
Case: DO41
Mounting: THT
Tolerance: ±5%