Produkte > KEMET > C1206C471J2GAC7800
C1206C471J2GAC7800
C1206C471J2GAC7800 KEMET
C1206C471J2GAC7800
Hersteller: KEMET
Description: CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.88mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C1206C471J2GAC7800 KEMET
Description: CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.88mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C1206C471J2GAC7800 C1206C471J2GAC7800 Hersteller : KEMET C1206C471J2GAC7800 Description: CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206
Tolerance: ±5%
Features: Low ESL
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 200V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 8966 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
C1206C471J2GAC7800 Hersteller : MURATA C1206C471J2GAC7800 1206-471J 200V P