C308F100MA-TR Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 100MA 250VAC/VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Intrinsically Safe
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Hazardous Locations
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F100MA-TR Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 100MA 250VAC/VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Intrinsically Safe, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C308F100MA-TR | Hersteller : Eaton Electronics |
Surface Mount Fuses 100mA 250V FA 3x8.4mm CERAMIC |
auf Bestellung 1027 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: EATON ELECTRONICS - C308F100MA-TR - CARTRIDGE FUSE, FAST ACTING, 0.1A, 250VtariffCode: 0 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: Y-EX Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 4kA Sicherungsstrom: 100mA euEccn: NLR Auslöseverhalten: Fast Acting Sicherungsgröße, imperial: 0.118" x 0.331" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 3mm x 8.4mm usEccn: EAR99 Produktpalette: C308F Series |
auf Bestellung 319 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| C308F-100MA-TR | Hersteller : Cooper Bussmann | Fuse Cartridge Fast Acting 0.1A 250V SMD Cartridge 3 X 8.4mm Ceramic T/R cULus |
auf Bestellung 2000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
C308F100MA-TR | Hersteller : Eaton - Electronics Division |