Produkte > EATON ELECTRONICS > C308F-V-40MA-TR1
C308F-V-40MA-TR1
C308F-V-40MA-TR1 Eaton Electronics
eaton_c308f_ceramic_tube_fuses_hazardous_data_shee-1608651.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Fuses with Leads - Through Hole 3x8.4FA,Ceramic fuse with lead, 40mA
auf Bestellung 735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F-V-40MA-TR1 Eaton Electronics
Description: FUSE CERAMIC 40MA 250VAC/VDC, Features: Intrinsically Safe, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial), Size / Dimension: 0.124" Dia x 0.343" L (3.14mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 40mA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F-V-40MA-TR1 C308F-V-40MA-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 40MA 250VAC/VDC
Features: Intrinsically Safe
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial)
Size / Dimension: 0.124" Dia x 0.343" L (3.14mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 40mA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Hazardous Locations
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 1104 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
C308F-V-40MA-TR1 C308F-V-40MA-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-shee-1608651.pdf Cartridge Fuses 3x8.4FA,Ceramic fuse with lead, 40mA
auf Bestellung 1057 Stücke:
C308F-V-40MA-TR1 C308F-V-40MA-TR1 Hersteller : EATON ELECTRONICS eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: EATON ELECTRONICS - C308F-V-40MA-TR1 - PCB FUSE, FAST ACT, 0.04A, 250V, AXIAL
tariffCode: 85361010
Bauform - Sicherung: Axial Leaded
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: Y-EX
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 4kA
Nennspannung, V DC: 250V
Sicherungsstrom: 40mA
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Fast Acting
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Schaltvermögen DC-Strom: 4kA
usEccn: EAR99
Produktpalette: C308F Series
SVHC: Lead
Features: Intrinsically Safe
Packaging: Tape & Reel (TR)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 40mA
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC