C308F-V-63MA-TR1
C308F-V-63MA-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 63mA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F-V-63MA-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC, Features: Intrinsically Safe, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial), Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 63mA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F-V-63MA-TR1 C308F-V-63MA-TR1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole 3x8.4FA Ceramic fuse with lead, 63mA
auf Bestellung 1885 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
C308F-V-63MA-TR1 C308F-V-63MA-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Cartridge Fuses 3x8.4FA Ceramic fuse with lead, 63mA
C308F-V-63MA-TR1 C308F-V-63MA-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 63mA
Mounting Type: Through Hole
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
Mindestbestellmenge: 3
C308F-V-63MA-TR1 C308F-V-63MA-TR1 Hersteller : EATON ELECTRONICS eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: EATON ELECTRONICS - C308F-V-63MA-TR1 - PCB FUSE, FAST ACT, 0.063A, 250V, AXIAL
tariffCode: 85361010
Bauform - Sicherung: Axial Leaded
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: Y-EX
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 4kA
Nennspannung, V DC: 250V
Sicherungsstrom: 63mA