C308F-V-80MA-TR1
C308F-V-80MA-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 80MA 250VAC/VDC
Size / Dimension: 0.124" Dia x 0.343" L (3.14mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 80mA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 1458 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F-V-80MA-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 80MA 250VAC/VDC, Features: Intrinsically Safe, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Cartridge, Non-Standard (Axial), Size / Dimension: 0.124" Dia x 0.343" L (3.14mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 80mA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Weitere Produktangebote C308F-V-80MA-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F-V-80MA-TR1 C308F-V-80MA-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 80MA 250VAC/VDC
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 80mA
Mounting Type: Through Hole
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
C308F-V-80MA-TR1 C308F-V-80MA-TR1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Fuses with Leads - Through Hole 80mA 250V FA AXIAL 3x8.4mm CERAMIC