Produkte > EATON ELECTRONICS > C308F160MA-TR
C308F160MA-TR
C308F160MA-TR Eaton Electronics
eaton_c308f_ceramic_tube_fuses_hazardous_data_shee-1608651.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Surface Mount Fuses 160mA 250V FA 3x8.4mm CERAMIC
auf Bestellung 900 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F160MA-TR Eaton Electronics
Description: FUSE CERM 160MA 250VAC/VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Intrinsically Safe, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 160mA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F160MA-TR C308F160MA-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-shee-1608651.pdf Cartridge Fuses 160mA 250V FA 3x8.4mm CERAMIC
auf Bestellung 943 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
C308F160MA-TR C308F160MA-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 160MA 250VAC/VDC
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 160mA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 131 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
tariffCode: 85361050
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 1000 Stücke:
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 160mA
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC