C308F200MA-TR
C308F200MA-TR Eaton - Electronics Division
eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 200MA 250VAC/VDC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Intrinsically Safe
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 200mA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Hazardous Locations
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F200MA-TR Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 200MA 250VAC/VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Intrinsically Safe, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 200mA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F200MA-TR C308F200MA-TR Hersteller : Eaton Electronics eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Surface Mount Fuses 200mA 250V FA 3x8.4mm CERAMIC
auf Bestellung 564 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
C308F200MA-TR C308F200MA-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-shee-1608651.pdf Cartridge Fuses 200mA 250V FA 3x8.4mm CERAMIC
auf Bestellung 486 Stücke:
C308F200MA-TR C308F200MA-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 200MA 250VAC/VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Intrinsically Safe
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 200mA
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC