C308F63MA-TR
C308F63MA-TR Eaton - Electronics Division
eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC
Features: Intrinsically Safe
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 63mA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Hazardous Locations
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 495 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details C308F63MA-TR Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC, Features: Intrinsically Safe, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Current Rating (Amps): 63mA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Hazardous Locations, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 4kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
C308F63MA-TR C308F63MA-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-shee-1608651.pdf Cartridge Fuses 3x8.4FA, Ceramic fuse, 63mA, TR500
auf Bestellung 1340 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
C308F63MA-TR C308F63MA-TR Hersteller : EATON ELECTRONICS 3194669.pdf Description: EATON ELECTRONICS - C308F63MA-TR - CARTRIDGE FUSE, FAST ACT, 0.063A, 250V
tariffCode: 85361010
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: Y-EX
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 4kA
Sicherungsstrom: 63mA
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Fast Acting
Sicherungsgröße, imperial: 0.118" x 0.331"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Sicherungsgröße, metrisch: 3mm x 8.4mm
usEccn: EAR99
Produktpalette: C308F Series
auf Bestellung 182 Stücke:
C308F63MA-TR C308F63MA-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-c308f-ceramic-tube-fuses-hazardous-data-sheet.pdf Description: FUSE CERM 63MA 250VAC/VDC
Features: Intrinsically Safe
Packaging: Tape & Reel (TR)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps): 63mA
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC