CA3083M96
CA3083M96 Harris Corporation
INSL-S-A0001412532-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: TRANS 5NPN 15V 100MA 16-SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 5 NPN
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Power - Max: 500mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 15V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 700mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max): 10µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 50mA, 3V
Frequency - Transition: 450MHz
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Active
auf Bestellung 5653 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 395
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CA3083M96 Harris Corporation
Description: TRANS 5NPN 15V 100MA 16-SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 5 NPN, Operating Temperature: 150°C (TJ), Power - Max: 500mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 15V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 700mV @ 5mA, 50mA, Current - Collector Cutoff (Max): 10µA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 40 @ 50mA, 3V, Frequency - Transition: 450MHz, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Active.