Produkte > KYOCERA AVX > CB162D0225JBC
CB162D0225JBC
CB162D0225JBC KYOCERA AVX
cb-petht.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC 4030
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Package / Case: 4030 (10276 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm)
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB162D0225JBC KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC 4030, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Package / Case: 4030 (10276 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 40V, Voltage Rating - DC: 63V, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB162D0225JBC CB162D0225JBC Hersteller : KYOCERA AVX cb-petht.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC 4030
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Voltage Rating - AC: 40V
Voltage Rating - DC: 63V
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
auf Bestellung 2226 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
CB162D0225JBC CB162D0225JBC Hersteller : Kyocera AVX cb-petht.pdf Film Capacitors 63V 2.2uF 5%
auf Bestellung 144 Stücke:
CB162D0225JBC CB162D0225JBC Hersteller : KYOCERA AVX Components cb-petht.pdf Cap Film 2.2uF 63V PET-HT 5%( 10.5 X 7.6 X 5.7mm) SMD 125°C Automotive AEC-Q200 T/R