Produkte > KYOCERA AVX > CB162I0104KBC
CB162I0104KBC
CB162I0104KBC KYOCERA AVX
cb-petht.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 4030
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4030 (10276 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.185" (4.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm)
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 900
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB162I0104KBC KYOCERA AVX
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 4030, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4030 (10276 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.185" (4.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB162I0104KBC CB162I0104KBC Hersteller : KYOCERA AVX cb-petht.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 4030
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
auf Bestellung 1591 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
CB162I0104KBC CB162I0104KBC Hersteller : Kyocera AVX cb_petht.pdf Film Capacitors 400V 0.1uF 10%
auf Bestellung 1619 Stücke:
CB162I0104KBC CB162I0104KBC Hersteller : KYOCERA AVX Components cb-petht.pdf Cap Film 0.1uF 400V PET-HT 10%( 10.5 X 7.6 X 4.7mm) SMD 125°C Automotive AEC-Q200 T/R