CB167E0105KBC
CB167E0105KBC KYOCERA AVX Components
cb-pen.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Film 1uF 100V PEN 10% (10.5 X 7.6 X 6mm) Stacked 125°C Automotive AEC-Q200 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB167E0105KBC KYOCERA AVX Components
Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC 4030, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 4030 (10276 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm).
Weitere Produktangebote CB167E0105KBC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB167E0105KBC CB167E0105KBC Hersteller : KYOCERA AVX cb-pen.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 100VDC 4030
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 4030 (10276 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.413" L x 0.299" W (10.50mm x 7.60mm)
Produkt ist nicht verfügbar
CB167E0105KBC CB167E0105KBC Hersteller : KYOCERA AVX cb_pen-2900659.pdf Film Capacitors 100V 1uF 10%