Produkte > PANASONIC > CB1AF-12V
CB1AF-12V
CB1AF-12V Panasonic
mech_eng_cb.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 40A SPST-NO(26x22x25)mm Socket
auf Bestellung 1050 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AF-12V Panasonic
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V, Packaging: Bulk, Features: Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 117 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1AF-12V CB1AF-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices CB%20Relay%20Data%20sheet.pdf Automotive Relays 40AMP 12VDC 1 FORM A
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CB1AF-12V CB1AF-12V Hersteller : Panasonic Electric Works CB%20Relay%20Data%20sheet.pdf Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Packaging: Bulk
Features: Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 117 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
auf Bestellung 2588 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
CB1AF-12V CB1AF-12V Hersteller : Panasonic mech_eng_cb.pdf Power Relay 12VDC 40A SPST-NO(26x22x25)mm Socket
auf Bestellung 29 Stücke:
auf Bestellung 29 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar