CB1AF-24V
CB1AF-24V Panasonic Industrial Devices
CB_Relays_2017_DS.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Automotive Relays 20AMP 24VDC 1 FORM A
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AF-24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V, Packaging: Bulk, Features: Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 28VDC - Nom, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 14 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1AF-24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1AF-24V CB1AF-24V Hersteller : Panasonic mech_eng_cb.pdf Power Relay 24VDC 20A SPST-NO(26x22x25)mm Socket
Produkt ist nicht verfügbar
CB1AF-24V CB1AF-24V Hersteller : Panasonic Electric Works CB_Relays_2017_DS.pdf Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
Packaging: Bulk
Features: Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 28VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 14 VDC