CB1AF-P-12V
CB1AF-P-12V Panasonic Electric Works
246470
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Packaging: Bulk
Features: Sealed - Flux Protection
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 117 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
auf Bestellung 84 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AF-P-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V, Packaging: Bulk, Features: Sealed - Flux Protection, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 117 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1AF-P-12V CB1AF-P-12V Hersteller : Panasonic mech_eng_cb.pdf Power Relay 12VDC 40A SPST(26mm 22mm 26mm) THT
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
auf Bestellung 35 Stücke:
Mindestbestellmenge: 17
Produkt ist nicht verfügbar
CB1AF-P-12V CB1AF-P-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 246470 Automotive Relays 40A 12VDC 1 FORM A FLUX RES PCB