Produkte > PANASONIC > CB1AH-T-P-12V
CB1AH-T-P-12V
CB1AH-T-P-12V Panasonic
mech_eng_cb.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 40A SPST-NO(26x22x25)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB1AH-T-P-12V Panasonic
Description: CB RELAY HR 1 FORM A 12V, Features: Sealed - Fully, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 117 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote CB1AH-T-P-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB1aH-T-P-12V CB1aH-T-P-12V Hersteller : Panasonic Electric Works CB%20Relay%20Data%20sheet.pdf Description: CB RELAY HR 1 FORM A 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 117 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC