Produkte > EATON ELECTRONICS > CB61F12A-TR2
CB61F12A-TR2
CB61F12A-TR2 Eaton Electronics
eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Surface Mount Fuses 125Vac 12A FA SMD Brick
auf Bestellung 2326 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB61F12A-TR2 Eaton Electronics
Description: FUSE BRD MNT 12A 125VAC/VDC 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CQC, cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A AC, 300A DC, Current Rating (Amps): 12 A, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Melting I²t: 40.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB61F12A-TR2 CB61F12A-TR2 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 12A 125VAC/VDC 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CQC, cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A AC, 300A DC
Current Rating (Amps): 12 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 40.0
auf Bestellung 2444 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
CB61F12A-TR2 CB61F12A-TR2 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 125Vac 12A FA SMD Brick
Mindestbestellmenge: 3
CB61F12A-TR2 Hersteller : Cooper Bussmann eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Mindestbestellmenge: 91
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CQC, cULus
Current Rating (Amps): 12 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V