CB61F25A-TR1
CB61F25A-TR1 Eaton - Electronics Division
eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MOUNT 25A 72VDC 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 500A
Current Rating (Amps): 25 A
Voltage Rating - DC: 72 V
Melting I²t: 400.0
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB61F25A-TR1 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MOUNT 25A 72VDC 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 500A, Current Rating (Amps): 25 A, Voltage Rating - DC: 72 V, Melting I²t: 400.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB61F25A-TR1 CB61F25A-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 25A 72V FAST ACTING
auf Bestellung 6732 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CB61F25A-TR1 CB61F25A-TR1 Hersteller : Eaton Electronics eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Surface Mount Fuses 25A 72V FAST ACTING
Mindestbestellmenge: 2
CB61F25A-TR1 CB61F25A-TR1 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BOARD MOUNT 25A 72VDC 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Current Rating (Amps): 25 A
Voltage Rating - DC: 72 V