CB61F2A-TR2
CB61F2A-TR2 Eaton - Electronics Division
eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CQC, cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC
Current Rating (Amps): 2 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 0.85
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CB61F2A-TR2 Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.240" L x 0.101" W x 0.101" H (6.10mm x 2.57mm x 2.57mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CQC, cULus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 300A DC, Current Rating (Amps): 2 A, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Melting I²t: 0.85.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CB61F2A-TR2 CB61F2A-TR2 Hersteller : Eaton Electronics eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 125Vac 2A FA SMD Brick
auf Bestellung 4074 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CB61F2A-TR2 CB61F2A-TR2 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_cb61f_surface_mount_brick_fuses_data_sheet-1608668.pdf Surface Mount Fuses 125Vac 2A FA SMD Brick
Mindestbestellmenge: 3
CB61F2A-TR2 CB61F2A-TR2 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CQC, cULus
Current Rating (Amps): 2 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 0.85
Mindestbestellmenge: 13
CB61F2A-TR2 Hersteller : Cooper Bussmann eaton-cb61f-surface-mount-brick-fuses-data-sheet.pdf Fuse Chip Fast Acting 2A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Mindestbestellmenge: 150
CB61F2A-TR2 Hersteller : EATON/BUSSMANN cb61f.pdf Category: SMD Fuses - Others
Description: Fuse: fuse; 2A; 125VAC; 125VDC; quick blow; 6.1x2.57x2.57mm; SMD
Mounting: SMD
Type of fuse: fuse
Fuse characteristics: quick blow
Fuse size: 6.1x2.57x2.57mm
Resistance: 39mΩ
Current rating: 2A
Voltage drop: 0.1V
Breaking capacity: 100A / 125V AC; 300A / 125V DC
Rated voltage: 125V AC; 125V DC
Soldering temperature: 260°C / 10 s